HARD / SOFT

5 dôvodov prečo Apple Iphone 7 pochoval 3,5 mm audio jack

By  | 

Na webovej stránke BuzzFeed vyšiel článok s rozhovorom, ktorého sa zúčastnili inžinieri z Applu, aby v ňom vysvetlili dôvody, prečo 3,5 mm jack z najnovšieho Iphonu 7 odstránili. Keď odstránili audio jack zistili, že sa tak vyriešilo viac problémov naraz. 

apple-iphone-7

1: Inštalácia domovského tlačidla Home Button  s haptickou odozvou bola oveľa jednoduchšia.

new-home-button-iphone-7

2: Nový kamerový systém v Iphone 7 a 7 Plus mal problémy s ovládačom displeja a jeho podsvietením, ktorý sa nachádzal hore. Ovládač teda skúšali presunúť do dolnej časti smartfónu, ale ani to nebolo dobre riešenie – zavadzali tam iné komponenty vrátane 3,5 mm jacku.

iphone-7-camera-system-h1

3: Ostalo viac miesta pre silnejšiu batériu bez toho, aby sa musela konštrukcia ešte viac zväčšovať.

4: A samozrejme sa tak ľahšie odstránil problém s vode odolnosťou, najnovší Apple Iphone 7 sa po novom tiež chváli certifikáciou IP67.

apples-new-iphone-7-is-water-resistant-not-water-proof-and-theres-a-big-difference

5 : 3,5 mm audio jack je iba dinosaurus a dierou vyplnenou vzduchom, ktorý iba zbytočne zaberá cenné miesto pre modernejšie technológie. Treba podotknúť, že to aj toto boli slová špičkových inžinierov z Californského Cupertina. A ja s nimi osobne len a len súhlasim, no treba dodať – R.I.P 3,5mm jack :/ 

longform-original-18375-1473276420-4

Zdroj : BuzzFeed 

 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre