Novinky zo sveta hier

Donald Trump sa stretol zo zástupcami herného priemyslu, aby kritizoval násilie v hrách

By  | 

Pred pár dňami usporiadal americký prezident Donald Trump stretnutie zo zástupcami video herného priemyslu na tému – nadmerné násilie v počítačových hrách. Táto kontroverzná téma sa po dlhej dobe teda znovu objavila na pretras potom, čo americký študent Nikolas Cruz zastrelil 17 ľudí na Floride

Údajne Donald Trump otvoril tuto schôdzku video zostrihom, ktoré obsahovalo krvavé scény z hier ako je Fallout, The Evil Within, Call of Duty alebo Sniper Elite. Video je samozrejme zostrihané aj podľa môjho názoru z kontextu hier a pôsobí viac ako manipulatívne.  Spájať streľbu mladíka s násilím v hrách, ktoré tu už máme desiatky rokov je nemysliteľné. Navyše tieto hry sa predávajú po celom svete v omnoho väčšom počte ako v USA a predsa najviac takýchto strelných násilností sa deje v USA. V hrách to teda určite nebude pán Trump. Čo tak sa radšej zamyslieť nad politikou predaja vašich zbrani kdekomu? Ale to je už na inú tému. 

Tejto schôdzi sa zúčastnili zástupcovia spoločnosti ESA, lobbisti vydavateľa DC a tiež veduci predstavitelia spoločnosti Bethesda a Take Two.

Ako sa dalo predpokladať, a podobné stanovisko by som rozhodne zastával aj ja, že daná debata vlastne neviedla nikam a nepriniesla žiadne výsledky. Vyššie spomenuté video sa dokonca objavilo aj na oficialnom YouTube profile Bieleho Domu , takže svoj názor si môžeš urobiť naňho aj Ty sám. Hráči z celého sveta v tom ale majú jasno – viac ako 89 tisíc – nepáči sa mi to hovorí za všetko.

 

 

 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre