HARD / SOFT

Facebook Live ti oddnes umožní video stream, aký mali doteraz len celebrity

By  | 

Facebook ide dopredu a uvedomuje si, že chcú byť najlepší v dnešnej dobe technológií. Najnovšia aktualizácia prináša oddnes funkciu Facebook Live, ktorá bola doteraz sprístupnená iba vybraným skupinám a celebritám.

Ako informuje portál gizmondo.com, Facebook má v úmysle, aby službu využívali e naplno masy ľudí, a nie len určité stránky či osoby.

Vy sami sa rozhodnete pre koho budete vysielať naživo. Na výber máte Live vysielanie buď pre všetkých vašich priateľov, alebo len pre pár tvojich kamošov. Ľudia dokonca môžu aj naživo komentovať  tieto videá priamo v komentároch.

image

Človek, ktorý bude púšťať takýto stream tak môže rovno napr. odpovedať aj na otázky v komentároch. Som zvedavý koľko exotov túto službu využije pre trolovanie či hejtovanie. Taktiež okrem klasických lajkov,  budeme môcť použiť ostatných nových smajlíkov dokonca v animovanej podobe.
Pozri si video, ktoré ti presne ukáže, ako oddnes budeš musieť dokazovať svojej frajerke, že si skutočne doma a nie kdesi na diskotéke. 
 
https://youtu.be/VvyVaXRfJcg

Ak sa rozhodneš do sveta vypustiť svoje živé fb vysielanie, tvoji priatelia dostanú notifikáciu o tom, že si v živom vstupe. Takže, takto sa napr. môže niekto zúčastnít aspoň on-line tvojich narodenín. Rozhodne je to skvelý krok od Marka Zuckerberga.

image

Facebook Live funguje iba pre smartfóny a tablety s operačným systémom Android a iOS. V počítači túto vychytavku zatiaľ nenájdeš.  

Facebook sa pohráva veľmi dobre s videom a uvedomuje si silu, ako sa dnes rýchlo šíria rôzne virálné videá a tak prináša do funkcie Live aj efekty. Je tu možnosť svoje video vysielať napr.  v čiernom – bielom režime, alebo so sépiovím efektom.

image

 

image

Ďalšia novinka z fejsbúku je tiež možnosť si vyhľadať živé videá v okolí kde zrovna budeš stokovať, alebo si zadáš taký New York a zobrazí ti videa skutočných amíkov s ktorými môžes, teoreticky komunikovať.  Funguje to cez mobilnú aplikáciu, ale tiež aj cez počítač vďaka funkcii s názvom Live Map.

 

 

zdroj :Facebook

.

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre