HARD / SOFT

Samsung Galaxy Note 5 rieši svoj prvý problém

By  | 

Samsung Galaxy Note 5 sa už začal predávať a div sa svetu už tu máme prvý problém. Občas mám dojem, že marketing Samsungu ide úplne do detailov Apple, aj vo veciach ako sú prvé problémy pri predaji. Pamätáte sa na kauzu spred roka okolo Iphonu – volali ju bandgage. No problém Note 5tky ešte nenesie žiaden internetom uznaný názov, pravdepodobne by všetci boli radšej, ak by daný problém nevznikal.

samsung-galaxy-note-5-s-pen

Predchádzajúci Samsung Galaxy Note 4 ale aj nižšie modely mali v sebe tzv. Bezpečný mechanizmus, ktorý bránil tomu, aby ste pero S Pen doň zasunuli opačne. No v Samsungu chceli silou mocou znovu niečo nové a tak, to čo fungovalo správne 4 generácie museli dojebať – viac skaziť ako vylepšiť. A tak pero S Pen čaká po novom odpružené vyťahovanie, no údajne treba byť pri tom veľmi opatrný. Bezpečnostný mechanizmus proti opačnému zasunutiu ( to znie dvojzmyselne 😉 ) s Penu bol odstránený a tak tu vzniká problém – šikovný dokážu stylus vsunuť už aj opačne, čo môže spôsobit dve nepríjemné situácie. A to ak dáme za smartfón cca 700-800€ absolútne nepoteší zrejme nikoho.

 

Tieto dve situácie môžu nastať po zlom vsunutí S-penu.

 

1: Môže sa poškodiť auto detekcia stylusu a už najbližšie ak vytiahnete svoj stylus, tak Vaša Note 5 na to nemusí zareagovať v podobe softwarového spustenia aplikácie pre stylus

 

2: Poškodenie pružinového systému

 

Oba prípady sú nepríjemné, a hlavne finančne nákladne na opravu . A tomu sa všetci chceme vyhnúť.

 

Takže čo musíme vždy robiť ? A je jedno o aké zariadenie ide, drahí priatelia ???

 

Brať na vedomie to, že chlapci zo Samsungu skrátka asi nerátali s týmto problémom a tak v Kórei budú tajne dúfať, že si na ich zariadenia dáme mega pozor .

 

Viac už video nižšie

 

 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre