Konzoly

Atari is Back – alebo návrat hernej legendy menom Ataribox

By  | 

Sme späť v hardwarovom biznise.

Fred Chesnais, výkonný riaditeľ spoločnosti Atari oznámil v júni, že sa hráči môžu tešiť na navráť ich legendárnej konzoly. Celé to začalo, jednoduchou webkou, na ktorej svietilo logo spoločnosti, a pár fotiek chystanej konzoly. To bolo všetko. Herná komunita sa tak moc toho v tej chvíli  o konzole nedozvedela.

Pred dvoma dňami sa znova pripomenula Atari všetkým hráčom v podobe Atari boxu. Na nových obrázkoch prezentujúcich Atari box vidno HDMI porty, 4x USB porty pre ovládače a slot na SD kartu. 

Ataribox v červenej verzii

Ataribox v hnedo -drevenej verzii

Všetkým je úplne jasne, že Atari sa snaží touto novou konzolou, ako tak znepríjemniť ich finančné straty, nakoľko táto herná legenda vyhlásila úplný bankrot. Samozrejme v srdciach skutočných hráčov zostane navždy táto značka, ako úplná jednotka a priekopník v hernom priemysle!!!

Vzhľad Atari boxu mladého hráča navodí tak trochu do roku 1977 , kedy vyšla konzola Atari 2600, a začala nám otvárať dvere do herného sveta. To je všetko, čo momentálne o konzole vieme. Očakávam, že konzola by mohla byť oficiálne dostupne pred Vianocami, nakoľko by to bol, asi ten najideálnejší čas. Rozhodne by to bol bomba darček nie len pre deti, ale aj ľudí, čo na Atari 2600 tke vyrástli. 

Atari 2600 unboxing a zapojenie.

Zdroj: The Verge .

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre