Hry

Fortnite chce vstúpiť do sveta esportu a pripravil si na to 100MEGA $

By  | 

Fortnite má ambície vstúpiť do sveta esportu.

O žiadnej inej hre sa poslednú dobu neobjavuje toľko správ a informácii, ako o hre Fortnite. Tvorcovia Battle royale hry Fortnite by vraj radi vstúpili s touto hrou aj do sveta esportu. Aké plány ma vo smere esportu štúdio Epic Games ukáže teda blízka doba.

Cez svoj blog oznámili, že Fortnite je rozhodnutý vstúpiť medzi profesionálne športy už čoskoro. Na ďalšiu sezónu 2018/2019 poskytne spoločnosť Epic Games 100 miliónov dolárov , ktoré sa použijú na financovanie  Fortnite esport turnajov.

Tento mega finančný balíček na podporu esportu sa údajne prefinancuje na množstvo menších turnajov, ktoré pravdepodobne prebehnú po celom svete. Ako celé financovanie bude prebiehať sa údajne dozvieme už o par týždňov, píšu vo svojom blogovom príspevku.

Richard „Ninja“ Tayler Travis je už dnes Twich superstar,ktorá zarába hraním Fortnite stovky tisíc dolárov.

Má Fortnite šancu uspieť vo svete esportu?

Jednoznačne je na tej  najlepšej ceste sa stať HOT titulom vo svete esportu – to si myslím osobne ja. Ide totiž o to, že na rozdiel od iných esport herných titulov je práve Fortnite hrou, ktorá je rozšírená na úplne všetky platformy – PC, konzoly, smartfóny.

 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre