HARD / SOFT

M, volajte ju M

By  | 

Facebook možno prinesie zabijaka na poli osobných asistentov v našich smartfónoch a tabletoch. Jeho meno je M a dokáže toho omnoho viac ako Siri od Apple, Google Now pre Android alebo Cortana od Microsoftu. Dalo by sa povedať, že vo Fejsbúku sa naozaj snažili a umelú inteligenciu zas o niečo ďalej posunuli.

Momentálne pár stoviek testerov zo San Francisca a okolia má k dispozíciu aplikáciu M na testovanie , aby vychytali všetky muchy a raz tak priniesli nám bežným smrteľníkom niečo zaujímavé.

IP M

A čo teda dokáže aplikácia M

Stane sa  súčasťou FB Messengeru a bude k dispozícii pre iOS a rovnako tak pre Android.

Takže M nám údajne dokáže zariadiť rôzne veci :

Potrebuješ vybaviť nákup ?

Zarezervovať stôl v reštaurácii ?

Zabookovať letenku ?

Rezervácia do kina ?

Chceš poslať frajerke darček a vraj ešte oveľa viac?

FBBB

Podľa slov vedúcehoFB messengeru Davida Marcusa z FB to nebude žiadny problém a považujú sa tak za obrovskú konkurenciu pre vyššie spomenuté osobné asistentky.

O M bude istotne veľký záujem vzhľadom k tomu, že behom pár hodín sa projekt dostal na 1. miesto Product Huntu, kde  sa do diskusie zapojilo mnoho zaujímavých ľudí. No a veď niet sa čomu divit. Dnes si zatiaľ viem akurát tak zistiť počasie, alebo vyhľadať názov piesne ( a aj to Siri mnoho razy rozumie hlúposť, že SIRI ? .) Takže čo to bude, až to bude, keď si budem môcť domov rovno objednať zadaním rozkazu niečo pekné na mňa.

S pozdravom BJ – váš informátor zo sveta technológii.

 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre