Tech -Mobily

Prichádza kráľ smartfónov? Samsung Galaxy S7 a S7 edge sa dnes predstavili svetu v Barcelone

By  | 

Technologická spoločnosť Samsung dnes o 19:00 v Barcelone na konferencii MWC 2016 predstavila svoje vlajkové lode pre rok 2016. Privítajme teda novú generáciu Galaxy a to najnovší Samsung Galaxy S7 a Samsung S7 edge. Nižšie ti už prinášam informácie o tvojom možno budúcom smartfóne.

„Veríme vo svet, ktorý je žiarivejší, prenikavejší, príjemnejší a zábavnejší. A túto víziu sa snažíme s Galaxy S7 a Galaxy S7 edge ponúkať prostredníctvom spojenia elegantného dizajnu s funkčnosťou a poskytovaním nerušeného mobilného zážitku,“ povedal DJ Koh, prezident divízie Mobile Communications Business, Samsung Electronics, a dodal: „Dávame spotrebiteľom technológiu, ktorá im pomôže získať viac zo života a bude aj naďalej posúvať hranice možného.“

Prvý pohľad na krála smartfónov pre rok 2016 Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Prvý pohľad na krála smartfónov pre rok 2016 Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Prvé čo nás dnes na smartfóne zaujíma je dizajn. Aký je teda dizajn Galaxy S7 a a Galaxy S7 edge?

Samsung Galaxy S7 s uhlopriečkou 5,1 palca a Galaxy S7 edge s uhlopriečkou 5,5 palca sú vyrobené z 3D skla a kovu. Toto elegantné prevedenie s dlhou životnosťou a ergonomickými krivkami sa aj príjemne drží v ruke. 

Nová funkcia displeja Always-On umožňuje užívateľom zjednodušené, bezdotykové ovládanie, vďaka ktorému nezmeškáte žiadny hovor alebo dôležité upozornenie.

Samsung-galaxy-s7-S7edge-funkcia-displeja-Always-On

Funkcia displeja Always-On

Už sa nemusíš báť, že pri točení tvojho ranného vlogu, alebo videa do snapchatu, sa tvoj nový smartfón pri stretnutí s vodou či prachom nejak poškodí.

Najnovšie smartfóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge majú totižto vyššiu odolnosť proti vode a prachu (IP68) bez toho, aby to narušilo ich prémiový dizajn. Čo viac si priať? Za toto dávam Samsungu palec hore.

samsung-galaxy-s7-vodeodolny-prachuvzdorny

Bez kvalitného fotoaparátu to už dnes proste nejde. A v Samsungu to veľmi dobre vedia, že chceš kvalitnejšíe fotky pre tvoj instagram , kvalitnejšie videá pre tvoje vlogy a samozrejme tiež tie najlepšie Selfie za každého dňa či noci. 

Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge sú prvé smartfóny vybavené fotoaparátom Dual Pixel. Zachytávajú tak jasnejší a ostrejší obraz, a to aj za zhoršených svetelných podmienok. Vďaka revolučnej technológii Dual Pixel, má fotoaparát vyššiu rýchlosť uzávierky a presnejšie automatické zaostrovanie. Nový režim Motion Panorama prináša do tradičných panoramatických fotografií pohyb. Užívatelia tak získavajú dokonalý vizuálny zážitok.

samsung-galaxy-s7-edge-fotoaparat

 

samsung-galaxy-S7-vs-apple-iphone6S-fotografia

Fotoaparát do každého počasia

Fotoaparát do každého počasia

Nezabudlo sa ani na aktívnych hráčov, ktorí od smartfónu dnes očakávajú aj takú menšiu hernú konzolu s poriadnym výkonom bez sekania.

Samsung výrazne upravil hardvér a softvér telefónov, aby optimalizoval ich herný výkon. Výkonný procesor a väčšia kapacita batérie zaisťujú dlhší čas na hranie, zatiaľ čo interný chladiaci systém zabraňuje prehrievaniu prístroja. Nový doplnok pre hráčov Game Launcher umožňuje upravovať spotrebu batérie a minimalizovať notifikácie. Okrem toho môžu používatelia svoje herné zážitky nahrávať a svoje obrazovky zdieľať s ostatnými hráčmi. Pri tejto funkcii nejeden let’s player zajasá. Navyše vďaka prednej kamery sa hráč môže tiež pri hraní hry nahrávať.Vďaka spárovaniu s Vulkan API si užívatelia Galaxy S7 a Galaxy S7 edge užijú aj graficky náročné hry bez toho, aby príliš vyťažovali batériu.

Nabiješ ho rýchlo a tiež bezdrôtovo.

Smartfóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge podporujú funkciu rýchleho nabíjania cez kábel aj bezdrôtovo. Obe novinky majú tiež hybridný slot, do ktorého môže používateľ vložiť SIM kartu i microSD kartu, a tak získať ďalšie úložisko o veľkosti až 200 GB. Vo vybraných krajinách je možné tento slot využiť pre duálnu SIM kartu.

samsung-galaxy-s7-edge-mwc-nabijanie-bezdrotove

Oba vlajkové modely bude pohánať Android 6.0 Marshmallow a o ich svieží a plynulý chod sa postará procesor Snapdragon 820 so 4 GB RAM. Telefóny budú dostupné celosvetovo 11. marca, no o cene a dostupnosti na Slovensku nepadla na konferencii ani zmienka. 

Galaxy Experience 

Samsung aj naďalej posúva hranice hardvéru, softvéru a služieb. Vytvára tak zariadenia, ktoré zlepšujú spôsob pripojenia, zdieľanie a užívania si života. Vďaka ničím nerušeným mobilným zážitkom posúva Samsung hranice súdobých technológií.

Či už je to bezproblémové prepojenie Galaxy S7 a Galaxy S7 edge s novými inteligentnými hodinkami Gear S2 Classic pre monitorovanie kondície, alebo prepojenie s Gear VR pre precestovanie sveta. Samsung novo definuje, čo je možné pre mobilné zážitky i mimo nich.
Spoločne so smartfónmi Galaxy S7 a Galaxy S7 edge používatelia získajú tiež najlepšiu službu pre mobilné platby Samsung Pay, ktorá je bezpečná, ľahká a akceptovaná takmer kdekoľvek. Samsung Pay funguje cez NFC (Near Field Communication), MST (Magnetic Secure Transmission) a technológiu čiarových kódov, čo sprístupňuje mobilné platby viacerým obchodníkom a spotrebiteľom ako kedykoľvek predtým. Služba je chránená riešením Samsung KNOX, snímaním odtlačkov prstov a pokročilou tokenizáciou.

Tak čo vravíte na najnovší Samsung Galaxy S7 a S7 edge vy? Pre mňa osobne je to evolúcia ako má byť. Obrovské plus dávam za zvýšený výkon batérie, vode-odolnosť a fuknciu Game launcher, ktorá bola nepochybne skvelým ťahom na mladú generáciu, ktorá miluje hrať mobilné hry viac ako nikdy predtým. Toto bol krátky a svieži pohľad na najnovší technologický prírastok do rodiny Samsung Galaxy. 

prvy-pohlad-na-samsung-galaxy-s7-s7edge

samsung-galaxy-s7-edge

samsung-galaxy-s7-do-ruky-sadne-ako-uliaty

samsung-galaxy-s7-ponukne-bezdrotove-nabijanie

samsung-galaxy-s7-vs-apple-iphone6S

Zdroj : Tlačová správa Samsung Slovensko

              The Verge – foto 

 

 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre