Hry

Ovládni miestne LAN párty s mašinou NUC Skull Canyon 6i7KYK

By  | 

Spoločnosť Intel sa rozhodla priniesť na trh sériu počítačov s označením NUC, pričom sa jedná o miniatúrny PC model, ktorý by si mohol porovnávať s tabuľkou čokolády, alebo ho proste len tak strčíš do väčšieho vrecka. Jeho rozmery 21,6 x 11,ž x 2.3 cm to jednoducho dokážu.

NUC Skull Canyon 6i7KYK

NUC Skull Canyon 6i7KYK

NUC Skull Canyon 6i7KYK toho, ale dokáže omnoho viacej, ako by sa nám na prvý dojem mohlo zdať.

V podstate ide o elegantný mini počítač s veľmi zaujímavým dizajnom a výkonom, ktorý bohate postačí pre bežné hranie po LAN párty, či tvoju akúkoľvek tvorbu, vyžadujúcu PC.  Neobsahuje síce externú grafickú kartu, ale je tam osadený grafický čip Iris Pro 580, ktorý je priamo vsadený v procesore Intel Core i7 6770HQ. Tento procesor si treba zaradiť medzi novinku v TECH svete, ktorú zatiaľ využíva iba NUC Skull Canyon, a ide o úplnú špičku medzi procesormi určených pre notebooky a herné mašiny.  Jeho maximálne spotreba je 45W, a to mu môže nejeden počítač závidieť.

intel-nuc-6i7kyk-full-controller-800x533-c

Chceš tam ďalšiu grafickú kartu? Nech sa páči, nie je problém. 

NUC Skull Canyon má v sebe aj podporu rýchleho Thunderbolt 3 rozhrania, takže určite nebude problém ,si pripojiť neskôr ku nemu externú grafickú kartu.  Ďalej tu máš nový USB port 3.1 Typ vďaka ktorému ta už rýchlosť kopírovania nebude zdržovať, a dva rýchle M.2 sloty pre SSD disky, kde si nabúchaš svoj herný obsah.

intel-nuc-6i7kyk-scale-800x533-c

Asi by sme ťa zavádzali, ak by sme napísali, že NUC Skull Canyon ti bez problémov rozbehá všetky hry, no nie sme ani tak ďaleko od pravdy. Podľa všetkého by sa nám malo podariť na tejto mašine, rozbehať takmer všetky Áčkové tituly, no samozrejme pri nižších detailoch a nastaveniach. NUC Skull je proste skvelý, výkonný mini stroj, ktorý raz dva strčíš do väčšieho vrecka alebo batohu, a môžeš si to rovno namieriť na najbližšiu LAN party v tvojom okolí.

[youtube id=“0ry2GGaWifc“]

Cena tohto zariadenia sa pohybuje od 600 € a vyššie, to už záleží od tvojho výberu a ako moc si náročný 🙂 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre