Hry

Pamätáš si na taktickú hru SWAT? Tak privítaj jeho nástupcu v podobe Ready or Not.

By  | 

Herné štúdio Void Interactive pracuje už pomaly rok na policajnej taktickej hre s názvom Ready or Not. Vývojári sa netaja tým, že by s hrou Ready or Not radi pokračovali v šľapajach už dnes  staršej ale vynikajúcej hry SWAT.

SWAT 4 

V hre sa ocitnete v roli SWAT týmu, s ktorým budete plánovať taktiku a opatrný postup v boji proti rôznym situáciám, ktoré si vyžadujú profesionálny  zásah . Takže veľmi rýchlo zabudni na strieľanie alá RAMBO štýl, ale priprav sa na dávku trpezlivosti a taktického zmýšľania v boji, kde ti každý jeden chybný krok môže spôsobiť rýchlu smrť.

Nástupca SWATU prichádza v podobe Ready or Not

V hre nám autori sľubujú tzv. Incremental lean systém, vďaka ktorému bude môcť tvoj SWAT tým zaujať rôzne taktické pozície, pootvoriť dvere tak, aby to vyhovovalo pre vašu streľbu, a nesmie chýbať ani rôzne nakláňanie a vykláňanie  sa spoza rohov. Ready or Not sľubuje aj realisticky spracovaný arzenál, kde všetko uvidíš z pohľadu tretej osoby. Veci z tvojej výzbroji budú mať tak na tvojom tele proste svoje miesto. To znamená, že niečo bude patriť do opasku, niečo bude mať svoje miesto na veste, v batohu atd.

V hre by tak malo byt spolu 30 rôznych veci, ktoré sú určené na zásah. Vývojári do budúcna plánujú pridať do hry mnoho ďalších vychytávok, ktoré majú z hry urobiť tú najlepšiu SWAT akciu aká vtrhla do herného sveta.

Prestrelky v Ready or Not majú priniesť úplne nové a realistickejšie sa správanie postáv  – konečne sa niekto rozhodol na tom zapracovať ( môj názor ). Vystrelený náboj tu bude mať svoju dynamiku, prepočítanú silu, odraz, priestrel atd. Samozrejme každá jedna zbraň a munícia sa bude chovať úplne rozdielne. To sa bude odvíjať aj v systéme zranení protihráčov. Číže ak zasiahneš postavu napr. do nohy, tak bude automaticky pomalší, zásah do ruky či ramena ovplyvni presnosť a rýchlosť vytiahnutia zbrane.

Autori tiež odkazujú, aby sme čakali vizuálne detailné zbrane, postavy a tiež prostredie v ktorom sa akcie budú odohrávať. Oficiálny Gameplay Trailer tu ešte žial nemáme, ale ty zatiaľ čekni aspoň ich prvý teaser a urob si o tom svoj názor. No a čakanie na vydanie hry si skráť zatiaľ starou dobrou klasikou alá SWAT 4.

 

 

 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre