Hry

Najlepší súkromník na nete a jeho Bro Army

By  | 

Má viac odberateľov ako Ty!!! 🙂 Žartujem, ale podarilo sa mu predbehnúť také svetové celebrity ako Justin Bieber či krásku z Barbadosu Rihannu. Nevie profesionálne spievať ani tancovať, no napriek tomu baví celý svet a k dnešnému dňu ho sleduje 38 995 104 subscriberov na youtube ( odberateľov ). Ako on sám vraví, je to jeho BRO Army.

Nikdy nerátal s tak obrovským počtom fanúšikov a navyše z celého sveta. A sám sa kedysi vyjadril ( v tom období mal 26 miliónov fans ), že by bol radšej keby to číslo bolo oveľa menšie. Bol vraj pyšný ak ho sledovalo 26 ľudí. Pokiaľ ste to tipovali na PewDiePie– ho kanál, tak ste trafili do čierneho. Prezývaný je tiež ako Pewds alebo Pods.

PWP porovnanie

 

Felix Arvid Ulf Kjellberg bol bežný Švéd, študoval priemyselnú ekonómiu a technický manažment, ale nakoniec skončil školu kvôli hraniu videohier Nie neboj sa, nebol od nich až natoľko závislý, že prestal chodiť do školy.

Ale to čo mal pôvodne ako hobbby mimo školy ( niečo ako GogomanTV ), začalo naberať na obrátkach. Jeho úprimné reakcie počas hrania, či vtipné komentáre si postupne začali získavať svojich fanúšikov. Nehľadal za tým žiadnu slávu, žiadne peniaze, žiadnu pózu. Iba začal hrať svoje obľúbene hororové a akčne hry a tie následne komentoval alebo radil iným hráčom.

pewdiepie2

 

Nič nepríde za noc, ani úspech.

Svoj kanál si založil v roku 2010 v apríli a do roku 2012 sa nič svetové nedialo. Nikto vtedy    nečakal predzvesť slávy.  Vidíte youtuberi, za každým skutočným úspechom je skrytá trpezlivosť. Aj PewDiePie svoj prvý milión odberateľov oslávil v septembri 2012. 2 roky, kámo, 2 roky, tak vytrvaj so svojim youtube kanálom aj TY ! A ak si nevieš rady, napíš mi na jamal@loogle.sk a poriešime to.

Pewdiepie_by_dangerouscrazyness-d4ba6ld

Félix sa uchádzal aj o titul krála webu v jednej on-line sútazi, no nezvitazil. Za to sa stal Gaming králom webu. No povedzte uprimne ( v komentári ), co by ste chceli vyhrať? Za seba vravim Gaming KING J .Počas ďalšej on-line voľby kráľa webu, tento titul napokon získal a peňažnú výhru daroval fondu World Wide Fund for Nature . Tomu sa vraví charakter a rešpekt Pods.

V apríli 2013 jeho kanál dosiahol 6 miliónov odberateľov, ako uvádza New York Times. Neskôr získal cenu za najobľúbenejšiu sociálnu šou. V júni 2013 jeho kanál dosiahol 8 miliónov, a následne 9 miliónov odberateľov. ( Zdroj čísel wikipédia ).

wwf pwd

 

Haters Gona hate.

 

Pods sa so slovami haters na webe potýka neustále, aj napriek svojej popularite. Dokonca je podaktorými premúdrelými intelektuálmi, a ozýva na jeho osobu ostrá kritika, za jeho prehnané reakcie a vulgárne vyjadrovanie. Dokonca Andrew Wallenstein zo známeho amerického časopisu Variety vážne kritizoval PewDiePiea a komentoval jeho videá ako agresívnu stupiditu a psychotické bláboly.

No zjavne ho kritizujú práve tí, čo ho vôbec nesledujú a nepoznajú jeho aktivity. Nič nové pod slnkom J . No za jeho charakter vravia činy a to je doležíte. On sám sa priznal v niektorých videách, že absolútne nechápe prečo sú jeho videá tak populárne.

Haters

Žiaden nútený marketing. Žiaden spam nikde, a predsa je najlepší, lebo to robí úprimne a nie pre ,, cash,, . Na Social Star Awards šiel osobne pozdraviť svojich fanúšikov, napriek upozorneniam ochranky, že to nemusí byť bezpečné. Tak aká póza, aký hate na tohto mierumilovného Pewdiepieeeeeeee….

Život mimo kamery .

Pewd je zrejme blázon ako väčšina z nás a tak sa kvôli lepšiemu internetu bol ochotný presťahovať do Anglicka. No predtým žil aj so svojou priateľkou ( mimochodom tiež úspešná youtuberka CutiePieMarzia ) v Taliansku, no taliani majú na všetko čas a tak asi aj internet tam bol pomalší a tak proste ,, Félix zbalil švestky do Anglie ,, .

CutiePieMarzia a Felix
Peniaze v jeho živote nehrajú prvé miesto a dokazuje to svojou aktivnou činnosťou v pomoci iným. Podieľa sa aj na charitatívnej činnosti pre World Wild life Foundation a St. Jude Children’s Research Hospital, ako aj Charity Water, kde jeho fanúšikovia mohli darovať peniaze na počesť a oslavu k okrúhlemu výročiu dosiahnutia hranice 10 miliónov odberateľov. Pri jeho 26 000 000 odberateľoch začal prispievať tiež na charitu Save the Children, kde sa vyzbieralo viac ako 1 000 000 dolárov. Tiež daroval 100 na ALS ale tzv. výzvu Ice bucket challenge neurobil a jedno z jeho videí sa objavilo aj v TV seriáli South Park ( Mestečko South Park ).

 

„Chcem, aby YouTube zostal YouTubom.“

Tieto slová adresoval na otázku, že prečo si nenajme profesionálneho editora videí. Odpoveďou im bolo „Chcem, aby YouTube zostal YouTubom.“ V tomto prípade platí – v jednoduchosti je krása.

Za veľký problém považuje obrovský počet fanúšikov, nakoľko im už nie je schopný odpovedať na správy, či s nimi komunikovať v takom rozsahu, ako to robieval pred tým. A mrzí ho to, no stále sa snaží čo najviac komunikovať so svojimi fans.

Zaujímavosťi na záver.

Známa videohra Surgeon Simulator 2013 v mimozemskej operácii  pridala časť,  kde jeden z orgánov sa volá Pewdball na počesť PewDiePieovi. V neposlednom rade  filmový trailer As Above, So Below (Ako hore, tak aj dole) od Universal Studios pripravil pre PewDiePiea katakombickú výzvu, ktorá bude vyzerať ako skutočná hororová hra a kde preňho budú pripravené pasce a nástrahy, aby ho strašili. Diváci sa budú mocť zapájať tým, že budú posielať, čo by malo Felixa vystrašiť.

Surgeon Simulator 2013

 

 

 

 

Felix svojich fanúšikov nazýva Bro army (hrubý preklad: armáda kamošov) skladajúcu sa z jeho ´Bros´ a na konci svojich videí má svoju typickú vizitku. Spraví Bro fist (päsť) a vyzve vás k pridaniu sa k Bro Army.

brofist

Tak teda Brofist, milí priatelia.

Jamal z Loogle SK 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre