Hry

Microsoft oznámila návrat legendárnej strátegie – Age of Empires IV

By  | 

Neviem ako ty, ale ja si pamätám staré herné časy, kedy som sa strašne bavil na hre Age of Empires II, a to tým, že sme s bráchom používali rôzne cheaty. Táto nehynúca strategická klasika bude znova v hre. Áno je to tak, Age of Empires, skutočne takmer po 20 tich rokoch prinesie nový diel. Microsoft to dnes ohlásil na hernej konferencii GamesCom 2017 v Kolíne nad Rýnom.

Prvá Age of Empires stratégia bola vydaná štúdiom Ensemble Studios 20.septembra 1997. Vývojári pracovali pre Microsoft Game Studios, a dodnes je hra vydávaná pod značkou Microsoft. Keď vyšlo Age of Empires II, tak nikto z vedenia nemal dojem, žeby hra mohla trhať rekordy. No z Age of Empires II sa zrazu stala svetová senzácia medzi hráčmi, a dodnes ide o jednu z najlepších strategických hier.

Herný trailer nám priniesol zatiaľ iba obrázkové ilustráciu a logo hry – to je vše. Momentálne nemáme žiadne detailnejšie informácie o tom, čo všetko nás čaká v Age of Empires IV. O hru sa postarajú vývojári zo štúdia Relic Entertainment, ktorý majú za sebou tituly ako je Dawn of War alebo Company of Heroes. Hra bude dostupná pre Windows 10.

 

 

 

 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre