Hry

Microsoft oznámila návrat legendárnej strátegie – Age of Empires IV

By  | 

Neviem ako ty, ale ja si pamätám staré herné časy, kedy som sa strašne bavil na hre Age of Empires II, a to tým, že sme s bráchom používali rôzne cheaty. Táto nehynúca strategická klasika bude znova v hre. Áno je to tak, Age of Empires, skutočne takmer po 20 tich rokoch prinesie nový diel. Microsoft to dnes ohlásil na hernej konferencii GamesCom 2017 v Kolíne nad Rýnom.

Prvá Age of Empires stratégia bola vydaná štúdiom Ensemble Studios 20.septembra 1997. Vývojári pracovali pre Microsoft Game Studios, a dodnes je hra vydávaná pod značkou Microsoft. Keď vyšlo Age of Empires II, tak nikto z vedenia nemal dojem, žeby hra mohla trhať rekordy. No z Age of Empires II sa zrazu stala svetová senzácia medzi hráčmi, a dodnes ide o jednu z najlepších strategických hier.

Herný trailer nám priniesol zatiaľ iba obrázkové ilustráciu a logo hry – to je vše. Momentálne nemáme žiadne detailnejšie informácie o tom, čo všetko nás čaká v Age of Empires IV. O hru sa postarajú vývojári zo štúdia Relic Entertainment, ktorý majú za sebou tituly ako je Dawn of War alebo Company of Heroes. Hra bude dostupná pre Windows 10.

 

 

 

 

“Vaša práca vyplní veľkú časť vášho života a jediný spôsob, ako byť naozaj spokojný, je robiť veci, ktoré považujete za skutočne skvelé. A jediným spôsobom ako vykonávať skvelú prácu je milovať to, čo robíte.” Koniec filozovania, Tvoj Ninja, čo robí, to čo má rád.

Komentáre