Let’s Play

PS Now ti umožní zahrať si Last of US, alebo Uncharted aj bez hernej konzoly

By  | 

Spoločnosť Sony včera oficiálne na svojom blogu ohlásila príchod služby PS Now na PC, čo v praxi bude znamenať, že si budeme môcť zahrať vybrané PS2 a PS3 tituly na svojich desktopovych počítačoch či  notebookoch. Pôjde o mesačne platenú službu pre hráčov, ktorý nevlastnia doma konzolu PS4, ale radi by si zahrali herné exkluzivity určené pre platformu PlayStation.

Spoločnosť Sony ohlásila streamovanie svojich hier

Spoločnosť Sony ohlásila streamovanie svojich hier

Hry bude možné dokonca ovládať aj s wireless ovládačom DualShock 4, po pripojení Wi-Fi adaptéra, ktorý Sony popri tejto novej službe tiež predstavila. Adaptér má stanovenú cenu na 25 dolárov.

DualShock 4 Wireless USB adaptér za sumu 25 dolárov

DualShock 4 Wireless USB adaptér za sumu 25 dolárov

A aká bude ponuka hier?

The Last of us exkluzivita pre hernú konzolo Sony PlayStation

 Rozhodne sa môžeš začať tešiť na fajnovky, ktoré si doteraz mohli vychutnávať len vlastníci PS-ka. Na svojom PC si tak budeš môcť zahrať sériu Uncharted, Killzone,  God of War, The Last of Us alebo taký Infamous. V ponuke sa ma objaviť cez 400 hier a všetky si budeme môcť vyskúšať hrať počas 7 – dňového trial prístupu, ktorý bude zdarma, ale stále to bude len trial. Preto sa rozhodne viac oplatí 1 mesačný prístup za cenu 20 dolárov alebo 3 mesačný za 40 dolárov. A za túto sumu a čas si dobrý hráč dokáže odohrať isto tie najlepšie herné pecky určené iba pre PlayStation. 

A utiahne to moje PC alebo notebook???

Hry sa nebudú prehrávať priamo v tvojom PC,  ale na Sony serveroch, ktoré budú posielať do tvojho PC iba obraz, takže na hranie bude treba aspon 5Mbps pripojenie na internet. Čo rozhodne poteší je, že postačí PC s nízkou konfiguráciou.  

Windows 7 (SP1), 8.1 alebo 10

3.5 GHz Intel Core i3 alebo 3.8 GHz AMD A10

300MB miesta, 2GB RAM, samozrejme zvuková karta a USB port pre adaptér.

Treba rátať s jednou vecou. Pôjde tu o komprimovaný stream, a tak obraz samozrejme nebude taký ostrý, ako keď si hru spustíš priamo na konzole PlayStation. Dátum spustenia PS Now nebol ohlásený, ale Sony vraví, že služba do Európy príde už čoskoro, a rovnako tak aj do USA.

Herná séria Uncharted 3 už čoskoro v tvojom PC

Herná séria Uncharted 3 už čoskoro v tvojom PC

 

 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre