Konzoly

Microsoft predstavil najvýkonnejšiu hernú 4K konzolu Xbox One X.

By  | 

Prebiehajúca press konferencia E3 v kalifornskom  Los Angeles sa niesla aj v podaní spoločnosti Microsoft. Ako sme všetci očakávali Microsoft vytasil to, o čom sa dlho len písalo a špekulovalo. Projekt Scorpio bol odhalený ale s menšou úpravou v podaní názvu. Privítaj teda konzolu, ktorá sa uchádza o post najvýkonnejšej hernej konzoly na svete, privítaj a očakávaj najnovší Xbox One X.

Xbox One X je vlastne projekt známy pod názvom Scorpio, a jedná sa o ich najnovšiu najvýkonnejšiu 4k Xbox One konzolu. Výkon konzoly má byť dosiahnutý vďaka hardvéru ako je 6 Teraflop GPU @ 1.172 Ghz, pamäte Ram 12 GDDR s priepustnosťou 326 GB/s, 1 TB HDD pre hry a média. Čo sa týka hrania, tak konzola má priniesť perfektnú optimalizáciu a hranie v 4K rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu samozrejme HDR.

Xbox One X v 4K rozlíšení

Nový harwér Xbox One X konzoly by údajne mal priniesť až o polovicu vyšší výkon ako jeho konkurent  Sony Playstation 4 Pro. Hráči nevlastniaci 4K televíziu alebo monitor by údajne mali zaznamenať taktiež hranie vo vyššom rozlíšení a tiež rýchlejšie nahrávanie hier.

Xbox One X VS Sony Playstation 4 Pro – Kto z koho???

Spätná kompatibilita hier sa koná

Fanúšikov isto poteší správa, že spätná kompatibilita s hrami s Xbox- u 360 bude možná. Xbox One X dostal aj nový facelit, ktorý z konzole robí najmenší predstavený Xbox na svete. S verziou Xbox One S sú si veľmi podobné, ale rozdiel medzi nimi spoznáš podľa  šedej verzie a slotu na mechaniku, ktorý je posunutý nižšie ako S-ko.

Hráčom by sa Xbox One X mala dostať do rúk od 7. Novembra. Cena bola stanovená na 499 dolárov, no samozrejme sa to bude odvíjať od predajcov.

Microsoft nezabudol ani na nejaké tie exkluzivity v podobe hier, ktoré by mali otestovať prvotný výkon konzoly v praxi. Tešiť sa tak môžeme na zodraté gumy a drifty v najnovšej hre Forza Motorsport a taktiež akčnú bojovku CrackDown 3.

Herný trailer Forza Motorsport 7 v podaní Xbox One X . 

Herný Trailer na hru CracDown 3 v podaní konzoly Xbox One X. 

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre