Novinky zo sveta hier

Tvorcovia hry Titanfall boli práve kúpený hernou spoločnosťou EA.

By  | 

Počas dnešnej noci bolo oficiálne oznámené, že herná spoločnosť Electronic Arts kupuje Respawn Entertainment, spoločnosť stojacou napríklad aj za hrou Titanfall. Suma tohto obchodu bola dohodnutá na 455 miliónov dolárov, a to v nasledujúcom rozdelení.

151 miliónov dolárov dostala spoločnosť v hotovosti (rozumej na účet ), ďalších 164 miliónov dolárov obdržia v dlhodobých akciách, a zvyšných 140 miliónov dolárov v premeniteľných zárobkoch.

V praxi to znamená , žev rámci tejto akvizície zostali platné niektoré zmluvy, ktoré obsahujú napr. finančné bonusy pre spoločnosť napr. pri chystanej hre Titanfall 3 na ktorej Respawn Entertainment už pracujú. Tieto bonusy sa údajne budú odvíjať aj od toho, aké hodnotenia hra dostane na webovej stránke metacritic.com .

Takto sa k akvizícii vyjadril jeden herný novinár. O štúdio Respawn Enterntainment mala záujem aj juhokórejská spoločnosť Nexon, ale EA ich ponuku preplatila. A nám už ostáva len dúfať, že štúdio sa v rukách EA bude dariť, a nepostihne ich osud podobný tomu, aký postihlo herné štúdio Visceral Games –  EA ich v októbri zatvorili.

 

Zdroj : kotaku

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre