Let’s Play

Vážna chyba Steamu odhaľovala citlivé údaje po nápore hráčov

By  | 

Včera večer servery hernej služby Steam nevydržali obrovský nápor hráčov počas Vianoc a došlo tak k poškodeniu cache serveru, kvôli čomu sa hráčom po ich prihlásení objavili napríklad informácie o iných hráčoch vrátane vecí, ako sú čísla kreditných kariet. Služba Steam sa dokonca ľudom zobrazovala v cudzom jazyku a nie v tom ich. Našťastie žiadne škody nenastali, nakoľko sa dalo vidieť vo väčšine prípadov len posledné štvorčíslie kreditných kariet, či telefónne čísla niektorých hráčov. Samozrejme treba dodať, že pri tak obrovskej firme akou je Valve, by sa takéto chyby nemali nikdy stávať, ale hold nikto nie je dokonalý.

Správcovia Steamu si chybu všimli až odstupom času, keď sa im užívatelia začali ozývať s rovnakými problémami.  Problém začali automaticky potom riešiť administrátori a to tou formou, že Valve službu Steam na chvíľu úplne odstavili, aby mohli bezpečne odstrániť chyby. Celá oprava trvala krátko a Steam bol potom opäť plne funkčný.

Zdroj : hrej.cz

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre