Mixernet

Youtube predstavuje platenú verziu Youtube RED

By  | 

Dlho sa o tom iba rozprávalo, až sa to nakoniec oficiálne potvrdilo a odkleplo samotným Googlom. Reklamy na video portály Youtube už nebudeme musieť trpieť a čakať kedy skončia, no má to jeden háčik . Spoločnosť  Youtube  (patriaca pod Google ) oznámila, že spúšťa službu Youtube Red a v praxi to bude znamenať jedno – človek si zaplatí necelých 10 dolárov mesačne, no pozor užívatelia Apple zariadení zaplatia až 13 dolárov , čo rozhodne naštve. Žeby pomsta Androidu pre systém iOS? V každom prípade tento cenový rozdiel zvyšuje atraktivitu platformy Android.

A čo, ja ako užívateľ za to dostanem???

Služba bude spustená 28. 10.2015 zatiaľ len pre USA , no bude to otázka pár týždňov, kedy sa objaví aj v Európe vrátane Slovenska a Českej republiky.  Službu podľa všetkého budeme môcť vyskúšať na mesiac zadarmo.

Úž ťa viac nebudú otravovať reklamy, budeš si môcť svoje obľúbené videá ukladať  do svojho smartfónu či tabletu, a kedykoľvek ku nim pristupovať aj bez pripojenia na internet.  Ako predplatiteľ sa zbavím nielen reklamy vo videách ale aj v službách ako Gmail, Youtube Gaming či Youtube Music. Pri Youtube Music získame bonusovú funkciu, vďaka ktorej môžeme hudbu prehrávať aj na pozadí. Konečne.

Snímek obrazovky (3)

Z predplatenej  sumy pôjde údajne nižšie percento samotnému portálu a väčšina vraj autorovi videí, pre ktorého to bude motivácia k tomu, aby pravidelne pridával bonusové obsahy.  Taktiež budeš ako predplatiteľ dostavať exkluzívny obsah . V pláne je napríklad nová show  s našim obľúbeným PewDiePie. V programe ScarePewDiePie by malo ísť o strašidelné scénky z videohier, ktorým sa vystaví tento showman.

Scared PewDiePie

Treba zdôrazniť jednu podstatnú vec  a to , že ak už ste predplatiteľ hudobnej služby Google Play Music , tak už službu Red máte v cene a platí to aj opačne. Dalo by sa povedať, že Youtube tak trochu zaspal v tomto dobu a teraz sa to snaží rýchlo dobehnúť. Ako sa mu to podarí ukáže až čas.

Zdá sa vám cena necelých 10 dolárov veľa alebo málo?

Mne osobne veľa, keď si uvedomím, že existujú video služby ako Netflix, Amazon Prime alebo HBO Now a tie stoja v USA 15 dolárov mesačne. No tieto služby vám ponúkajú profesionálny  obsah, do ktorého tvorcovia investujú milióny dolárov. Stačí sa pozrieť na tie najpopulárnejšie seriály súčasnosti ako sú Hra o tróny ( Game  of Thrones ), Teória veľkého tresku ( The Big Bang Theory ) atď.

Samozrejme Youtube bude naďalej ponúkať klasický obsah ako tomu bolo doteraz – samozrejme s reklamami.

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre