Hry

Z McDonald’s rovno k Red Bull,to je OpTic NaDeSHoT

By  | 

Chodíš do práce ktorú nielenže nemáš rád, ale navyše zarobené peniaze musia ísť na školu, to je snáď hotová nočná mora. A tak 22 ročný chalanisko menom Matt Hagg, aby sa z tej predstavy nezbláznil, začal po práci vo volnom čase ,,drtiť“ prevažne hru Call of Dutty. Tu dokázal natoľko vypnut, az sa jedneho dňa z neho stal svetový profigamer. Ale ako to vlastne celé začalo,a kde je to dnes? 

Matt Hagg ,,mazaný hoch ,, zo štátu Illinois ešte pred štyrmi rokmi si na školu a osobné potreby zarábal vysmážaním hranolčekov a burgerov. Dnes sa karta obrátila a Matt patrí medzi profi gamer hráčov na celosvetovej úrovni.

Hráči z celého sveta ho poznajú pod prezývkou ,, Nadeshot“ a k hraniu hier prišiel ako vačšina z nás doma, keď s rodičmi začal hrávať videohry. Neskor zistil ,že ho baví súperiť ale aj porážať protívníkov a byť víťazom.

Jeho túžba po súpereni s inými hráčmi ho priviedla na herný portál Gamebattles, kde sa zapájal do amaterských súťaží v on-line hraní. Od tohto momentu pokračoval v aktívnom hraní hier napriek tomu ,že mu začala vysoká škola a do toho práca u strýčka McDonalda. Iní by si zapol svoju konzolu alebo Pc na hranie raz za čas,pre nedostatok času. No Matt alebo Nadeshot je iný level a začal vyhladavat tzv e-sport (electronic sport) turnaje a tímy,aby sa aktívne zapájal do on-line hrania videohier.  Hra v ktorej vynikal a neustále viedol, bola na štýl first person (pohľad prvej osoby ) a to konkrétne Call of Duty.

Matt 'Nadeshot' Haag

Matt ‘Nadeshot’ Haag

Všetko sa začína malými úspechmi!!!

Jeho prvým úspechom na poli hrania hier bolo štvré miesto a finančná výhra v hodnote 250$ na MLG National Championship 2009. Počas ďalšieho roka úspechov postupne pribúdalo a to mu vyslúžilo miesto a zmluvu s profesionálnym hráčskym tímom OpTic Gaming. A tu sa už Mattovi začína rozbiehať kariéra profesionálneho hráča. Opustil vysokú školu aj prácu, aby sa pre tvrdý režim tímu mohol naplno sústrediť iba na to.

V roku 2011 dokázal ako člen štvorčlenného tímu zvíťaziť na akcii Call off Duty :XP a vyhrali tak hlavnú výhru v celkovej výške 400 tisíc dolárov. Z tejto sumy každý člen tímu, tak získal 100 tisíc dolarov. Slušné zisky za niečo čo vas baví a naplna :).

Momentálne žije spoločne so svojim hráčskym tímom v jednej domácnosti. Nie je to kvoli tomu,aby usetrili na nájme,ale aby ako tím mohli spolocne cele hodiny trenovat kazdy den rozne taktiky ci triky,ako neustale byt no.1

Pro gamer už dnes nie je neobratný, obézny geek ,ktorý cele hodiny hra iba hry. Je to jeho zamestanie v podstate a vyzaduje isti disciplinu. Ano mozno to znie sialene ale aj progameri maju svoj tvrdy rezim a postupy,ako byt co najlepsi.

Tak a tu je par príkladov,ako vyzerá bežný deň progamera akým je aj Matt.

– dopredu stanoveny jedalnicek

– osobný tréner ,ktorý hráča udrzuje vo vybornej kondičke.

– Profesionálny lekársky dohľad, ktori pozoruje ,aky vplyvy ma hra na mozgove altivity hracov daneho timu.

Matt-Haag-Gamer-2

Možno to znie až prehnane, ale nesmieme zabudat,ze tieto tími či jedinci velkym hernym znackam prinasaju ohromne zisky a tak su aj pod profesionalnym dohladom. Niet sa comu divit,ved taky Matt si za rok na svojich aktivitach bez problemov zarobi cez jeden milion dolarov vdaka svojim sponzorom.

Dnes je Matt najslavnejsim hracom hernej ságy Call off Duty a v hernej komunite je doslova celebritou. Tento rok získal zlato na akcii X Games. Na youtube si zalozil svoj video kanal,aby na nom mohol komunikovat so svojimi fanusikmi. Tu im trocha ukazuje nieco zo svojho zivota, tipy z hernych treningov atd. Jeho kanal odobera cez jeden milion fanusikov a rovnako nezaostava ani na socialnej sieti Twitter,kde ma 800 000 clennu komunitu s ktorou komunikuje. Sponzoruju ho herné značky ako sú Astro Gaming , Scuf Gaming ci energetický nápoj Red Bull. Takto nejak fungujú aj celebrity v športe alebo v hudobnom priemysle. Preto si osobne myslím, že ku nam doraza doba kedy medzi celebrity mozeme radit aj progamerov. A v akek hry vynikas ty, napis nam vo svojom komentari.

Hard-Core Gamer už od malička, zaujímajúci sa o herný priemysel a marketing cez 10 rokov. Momentálne aj manažér Loogle esport týmu. V prípade akýchkoľvek otázok mail : robert@loogle.sk

Komentáre